Kniha návštěv

Datum: 02.11.2011

Vložil: Lucka

Titulek: Re: porada

Ahoj Zdeni, hodně záleží na tom, kolik dortů děláš. Zpočátku jsem si dělala doma marcipán ze sušeného mléka, teď už kupuju 12ti kg balík mandlového marcipánu od Zeelandie a po 7kg fondánové hmoty (mám vyzkoušené: White Icing, Smartflex Velvet, dříve i Roll Decor Icing). Na barevné věci používám marcipán a na čistě bílé ten fondán. Jsou tam rozdíly cenové i ve vlastnostech. Vlastnostmi je určitě lepší ten fondán-nemá zrnitou strukturu jako marcipán, dá se vyválet úplně do tenka a je dobře tažný. Asi si zkus objednat od každého kilo a vyzkoušet si to, nebo se někdy stavte a já Ti dám vzorky. Barvy používám gelové - Wilton a Sugarflair. Ty sypké z drogerie jsou dost slané a když chceš hezky sytou barvu, nedá se to jíst. No, ale taky je tam obrovský cenový rozdíl. Silikonové formičky mám dvě - to miminko a pak perličkový pásek. Co se týče těch pomůcek, tak samozřejmě váleček (:oD) a nepřilnavou podložku na vyvalování. Pak nejvíc používám kostici s kuličkou a měkkou (takovou čtvercovou růžovou) podložku na ztenčování- třeba na ty okvětní lístky růží (růže skládám ze 14ti tvarovaných koleček), ale vlastně na všechny kytičky. Na obličejíčky a drobné modelování mám sadu minikostic od Wiltonu. Zpočátku jsem si vystačila s věcmi, co máme doma- špendlíkové hlavičky, párátka malé nože,... No, vydej se do nějakého curkářského e-shopu a uvidíš, co bys využila. Existuje velká spousta vykrajovátek, lišty na ozdobné okraje,... Měj se moc hezky a pozvání platí :o) Tak se kdyžtak ozvěte.





Zpět na diskuzi